Kluby RPWS

SPOŁECZNE KLUBY RPWS

Sebastian Ciągwa

Nazywam się Sebastian Ciągwa i mam przyjemność koordynować powstanie w Polsce Społecznych Klubów Rządy Prawa Wspólna Sprawa. Nie jestem sędzią. Jestem osobą reprezentującą społeczeństwo. Postanowiłem zaangażować się w działalność Rządy Prawa Wspólna Sprawa, ponieważ uważam, że jest to ważne dla nas wszystkich. Nie ma znaczenia jakie mamy poglądy, światopogląd czy orientację. Ten temat dotyczy każdego, kto mieszka w tym kraju. Przed nami spore wyzwanie dotyczące edukacji społeczeństwa w temacie prawa, praworządności i sądownictwa. Powinniśmy to robić już na etapie szkoły średniej, a może i nawet szkoły podstawowej. Dzieci i młodzież muszą wiedzieć jakie mają prawa, a osoby dorosłe jak w tym prawie się poruszać.

Poniżej garść informacji na temat powołania Społecznych Klubów Rządy Prawa Wspólna Sprawa.

Społeczne Kluby Rządy Prawa Wspólna Sprawa zakładają powstanie klubów na terenie całej Polski. W ramach klubów będą organizowane lokalnie warsztaty i spotkania z sędziami. Jako kluby podejmujemy również współpracę z uczelniami i szkołami średnimi.

Jeżeli chcesz się zaangażować w rozwój Społecznych Klubów Rządy Prawa Wspólna Sprawa to zapraszam do kontaktu.

Adres email: kontakt@rzadyprawa.pl

Napisz do Nas.

Projekt „Rządy Prawa Wspólna Sprawa” finansowany jest z programu dotacyjnego “Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy” przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię (Darczyńcy) w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich, przyznanego Stowarzyszeniu Sędziów Polskich “Iustitia”.

Operatorem programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy jest konsorcjum złożone z trzech organizacji: Fundacji im. Batorego, Fundacji Stocznia oraz Fundacji Akademia Organizacji Obywatelskich (FAOO) www.eeagrants.org/www.norwaygrants.org

Partnerem projektu jest Ruch Samorządowy Tak dla Polski

Pozdrawiam serdecznie
Sebastian Ciągwa
Koordynator Społecznych Klubów
Rządy Prawa Wspólna Sprawa

Skip to content